X

Planujesz stworzyć wyjątkową i niebanalną wystawę i zaprezentować coś szerszemu gronu odbiorców, a nie bardzo wiesz jak się za to zabrać? Tutaj z pewnością znajdziesz odpowiedź na frapujące Cię pytania.

Jak najlepiej przedstawić sztukę czy ważne informacje? Potrzebne są ścianki ekspozycyjne. Co to takiego? To forma mebla ekspozycyjnego w postaci ścianek różnej wielkości, za pośrednictwem których można przedstawić piękną kolekcję sztuki czy też wzbogacić wizualizację przestrzeni. Cokolwiek chcesz ukazać innym, w sposób elegancki i nienachalny uda Ci się to zrobić ze ściankami ekspozycyjnymi. Ten sposób prezentacji bije rekordy popularności, ponieważ jest idealnym tłem i nie zakłóca prawidłowego odbioru treści poprzez niego eksponowanych.

Ścianki ekspozycyjne to prostota i elegancja w jednym. Ich konstrukcje mogą mieć przeróżny format oraz formę, przez co są wielofunkcyjnym narzędziem wystawienniczym. Sprawdzają się w różnych przestrzeniach oraz aranżacjach. Wielkim atrybutem ścianek ekspozycyjnych jest ich uniwersalność i dobra prezencja. Przyciągają wzrok swoją otwartą konstrukcją i w efekcie udaje nam się uzyskać większy zasięg dla naszego przekazu. Ścianki można wpasować w tradycyjne wnętrze ale również w takie, które jest zupełnie futurystyczne. Nie ma też przeszkód, aby zaistniały one w przestrzeniach publicznych zlokalizowanych na wolnym powietrzu. Wtedy dostosowuje się ich parametry do niekorzystnych warunków atmosferycznych na jakie będą narażone.

ścianka ekspozycyjna

Z czego powstają współczesne ścianki ekspozycyjne i czy zawsze mają absolutną formę zwykłej, przeciętnej ściany? Oczywiście że nie muszą mieć formy ściany, często wręcz nie przypominają jej w swojej konstrukcji. Trzeba przyznać, że nazwa zbiorcza stosowana do produktów kryjących się za ścianką ekspozycyjną, nie odzwierciedla w pełni zakresu form, w jakim się obecnie poruszamy.

Konstrukcje tradycyjnych ścianek ekspozycyjnych. o jakich myślimy używając tego sformułowania,  budowane są dzisiaj z aluminium bądź drewna oraz płyt. Wszystkie te elementy tworzą ścianę przeznaczoną pod ekspozycję. Muzea czy galerie sztuki prezentują swoje zbiory zazwyczaj właśnie w taki sposób. W nowoczesnych przestrzeniach publicznych lepiej funkcjonują mniejsze i bardziej nowoczesne formy ścianek ekspozycyjnych. Mówimy tutaj o mniejszych, wykonanych w oparciu o profile aluminiowe konstrukcjach, które często ścianek w istocie nie przypominają. Ciekawe rozwiązania wizualne wpływają na jakość odbioru tego, co na ściankach umieszczone, dlatego często same w sobie są formą sztuki, co przyciąga uwagę różnych osób. Funkcjonalność to słowo doskonale oddaje charakter współczesnych konstrukcji tego typu, które nie tylko są narzędziem czysto praktycznym, ale również same w sobie stają się promocją wystawy, przyciągając do ekspozycji kolejnych zainteresowanych. Dowodzi to jedynie temu, że wraz z postępem cywilizacyjnym rzeczy użytkowe zaczynają spełniać coraz więcej nowych funkcji, przez co zyskują ciekawsze życie i wzbogacają tym samym otaczającą nas przestrzeń.