Close

3 sierpnia 2020

Ekspozycja materiałów edukacyjnych w przestrzeni publicznej. Nasze ścianki wystawiennicze sprawdzą się w każdych warunkach

Na naukę nigdy nie jest za późno – a im ciekawszą formę przybiera, tym lepsze efekty podejmowanych działań. Na przykład wzrost świadomości na temat pewnych wydarzeń z historii kraju. O ile zwyczaj chodzenia do muzeów wciąż się nie upowszechnił w wystarczająco dużym stopniu, tak uliczne wystawy skutecznie zatrzymują przechodniów i pozwalają im zapoznać się z interesującymi, istotnymi informacjami. Firma Omega System ma swoim asortymencie konstrukcje dedykowane ekspozycjom plenerowym.

Pogody nie sposób przewidzieć. Dlatego wszelkie dokumenty, zdjęcia czy reprodukcje trzeba zabezpieczyć

Kiedy dysponuje się odpowiednimi materiałami, cała organizacja takich przedsięwzięć staje się znacznie łatwiejsza i przebiega wielokrotnie sprawniej. Plansze przeznaczone do zastosowań zewnętrznych muszą posiadać szereg specyficznych właściwości, które we wnętrzach muzealnych sal oraz korytarzy niekoniecznie są potrzebne. Wystawiona na plac ścianka wystawiennicza musi prezentować się identycznie zarówno w pełnym słońcu, jak też w pochmurny, deszczowy dzień. Do tego potrzeba specjalnego typu osłon. W Omega System zwracamy również szczególną uwagę na trwałość ram oraz szkieletu konstrukcji. Niektóre wystawy trwają po kilka miesięcy, nie wolno dopuścić by elementy podtrzymujące tablice edukacyjne zaczęły korodować. Ponadto w pewnych przypadkach wykorzystuje się oryginalne, bezcenne eksponaty. Możliwość obcowania z żywą, autentyczną historią znacznie podnosi atrakcyjność prezentacji w oczach odbiorców.

Wytrzymała ścianka wystawiennicza może zostać wykorzystana ponownie, podczas następnej rocznicy

Przygotowanie ciekawych materiałów, które autentycznie zainteresują szeroką publiczność, wymaga wiele wysiłku ze strony organizatorów. Szkoda by było, gdyby cała ta ogromna praca została wyrzucona do kosza już po zakończeniu pierwszej, otwierającej ekspozycji. Dotyczy to zwłaszcza ścianek wystawienniczych pokazujących pewne kwestie historyczne. Za rok kolejne obchody, więc warto powtórzyć to, co udało się osiągnąć wcześniej. Mając to na uwadze, w Omega System oferujemy również plansze dzielone, które można złożyć. W takiej formie zajmują mniej miejsca, co ułatwia ich przechowywanie. Dysponujemy szerokim asortymentem gotowych obiektów, ale jesteśmy również w stanie stworzyć tablice według indywidualnych wytycznych, na specjalne zamówienie. Nasi pracownicy chętnie przedstawią więcej informacji na temat warunków oraz opcji, jakie aktualnie dajemy do wyboru. Wystarczy się skontaktować, odpowiemy na wszystkie wiadomości i zapytania!